Aquapark Šutka

 V první fázi jsme připravovali  dokumentaci pro provedení stavby plaveckého areálu, po rozhodnutí o přístavbě Aqaparku jsme doplnili všechny profese, včetně  přípojky vysokého i nízkého napětí.

Aquacentrum Šutka je nově otevřeným a zároveň jedním z nejmodernějších plaveckých areálů v Praze i celé České republice.

Plavecký areál Šutka byl pro veřejnost otevřen v prosinci roku 2012 a dnes může svým návštěvníkům nabídnout nejen padesátimetrový krytý bazén, ale též vířivku, divokou řeku, 2 tobogány, vodopád, relaxační bazén, dětské brouzdaliště i vodní bar s občerstvením. Pro milovníky wellness  jsou v areálu k dispozici dvě finské sauny s venkovními ochlazovacími bazénky a dvě parní lázně.

  areál téměř ještě voní novotou, má svou dlouholetou historii, neboť stavba byla původně zahájena už koncem roku 1987 s předpokládaným termínem dokončení v roce 1994. V průběhu výstavby docházelo k jejímu postupnému zpomalování v důsledku omezování finančních prostředků, až v lednu roku 1993 musela být stavba úplně zastavena. Další postup pak zcela zablokoval uplatněný restituční nárok na původní pozemek.

Během výstavby bylo uskutečněno i několik pokusů o prodej celého areálu, včetně bouřlivé debaty o využití  a dostavbě venkovního bazénu pro případ konání olympijských her v Praze.

 V roce 1996 vznikl výsledný návrh na výstavbu krytého aquacentra s celoročním provozem namísto původně plánovaného 25 metrů dlouhého venkovního bazénu.  Teprve v roce 2001 byly dořešeny majetkové spory a  pozemky se staly vlastnictvím hlavního města Prahy. Přesto byly projekční práce objednány až v roce 2008, dostavba byla zahájena na podzim 2010, termín dokončení byl stanoven na listopad  2011. O rok později začal zkušební provoz a v lednu 2013 byl celý plně bezbariérový areál uveden slavnostně do provozu.

 

 

 

 

Fotografie reference