Palác Rapid

Dokumentace skutečného provedení - silnoproud, slaboproud, EPS

Tento secesní palác reklamní agentury Rapid, který  v roce 1902 podle projektu O. Polívky postavil stavitel M. Blecha, kromě bohaté  štuková dekorace od C. Kloučka, skrývá mnohá tajemství.  Nachází  se na jednom z nejlukrativnějších míst staré Prahy – v ulici 28. Října, jen pár kroků od Václavského náměstí.

Celková rekonstrukce památkově chráněného domu včetně vestavby obchodního domu Julius Meinl, kanceláří a dvou apartmánů byla ukončena v roce 2012. V budově se nachází jedno z pražských Muzeí Voskových figurin a velký výstavní prostor, kde jste se mohli setkat třeba s geniálními myšlenkami  Leonarda da Vinciho.

Zajímavé je i to, že v létě 2014  budova změnila majitele – za více než 46 milionů eur, tedy asi za 1,3 miliardy korun se do vlastnické listiny zapsal jeden z blíže neurčených ruských finančníků, ačkoli v  rejstřících je stále formálně uvedena jako vlastník rakouská firma Saxxa Holding.

Objekt byl pro naši společnost trochu výjimečný, protože se štukovými stropy  se v našich projektech nesetkáváme úplně často. Projekt v oblasti slaboproudu, silnoproudu i EPS svým provedením ale nijak nevybočoval ze standardně nastavených parametrů kvality a včasnosti termínů. Novinkou ale bylo nestandardně málo místa pro umístění kabelů, šachet či stoupaček…..

 

Fotografie reference