Palác Rapid

Dokumentace skute─Źn├ęho proveden├ş - silnoproud, slaboproud, EPS

Tento secesn├ş pal├íc reklamn├ş agentury Rapid, kter├Ż  v roce 1902 podle projektu O. Pol├şvky postavil stavitel M. Blecha, krom─Ť bohat├ę  ┼ítukov├í dekorace od C. Klou─Źka, skr├Żv├í mnoh├í tajemstv├ş.  Nach├íz├ş  se na jednom z nejlukrativn─Ťj┼í├şch m├şst star├ę Prahy – v ulici 28. ┼ś├şjna, jen p├ír krok┼» od V├íclavsk├ęho n├ím─Ťst├ş.

Celkov├í rekonstrukce pam├ítkov─Ť chr├ín─Ťn├ęho domu v─Źetn─Ť vestavby obchodn├şho domu Julius Meinl, kancel├í┼Ö├ş a dvou apartm├ín┼» byla ukon─Źena v roce 2012. V budov─Ť se nach├íz├ş jedno z pra┼żsk├Żch Muze├ş Voskov├Żch figurin a velk├Ż v├Żstavn├ş prostor, kde jste se mohli setkat t┼Öeba s geni├íln├şmi my┼ílenkami  Leonarda da Vinciho.

Zaj├şmav├ę je i to, ┼że v l├ęt─Ť 2014  budova zm─Ťnila majitele – za v├şce ne┼ż 46 milion┼» eur, tedy asi za 1,3 miliardy korun se do vlastnick├ę listiny zapsal jeden z bl├ş┼że neur─Źen├Żch rusk├Żch finan─Źn├şk┼», a─Źkoli v  rejst┼Ö├şc├şch je st├íle form├íln─Ť uvedena jako vlastn├şk rakousk├í firma Saxxa Holding.

Objekt byl pro na┼íi spole─Źnost trochu v├Żjime─Źn├Ż, proto┼że se ┼ítukov├Żmi stropy  se v na┼íich projektech nesetk├ív├íme ├║pln─Ť ─Źasto. Projekt v oblasti slaboproudu, silnoproudu i EPS sv├Żm proveden├şm ale nijak nevybo─Źoval ze standardn─Ť nastaven├Żch parametr┼» kvality a v─Źasnosti term├şn┼». Novinkou ale bylo nestandardn─Ť m├ílo m├şsta pro um├şst─Ťn├ş kabel┼», ┼íachet ─Źi stoupa─Źek…..

 

Fotografie reference